БАРАНІВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ запрошує на навчання в 2021/2022 році


За державним замовленням на базі 9-ти класів (базової загальної середньої освіти) з отриманням повної загальної середньої освіти з терміном навчання 3 роки за професією

електрогазозварник; слюсар-ремонтник(25 чол.).

За регіональним замовленням на базі 9-ти класів (базової загальної середньої освіти) з отриманням повної загальної середньої освіти з терміном навчання 3 роки за професіями:

столяр будівельний; тесляр(25 чол.)
штукатур; лицювальник-плиточник; маляр(25 чол.)

За регіональним замовленням на базі 11-ти класів (повної загальної середньої освіти) з терміном навчання 8 місяців за професією:

тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії “А1”(25 чол.)

За регіональним замовленням на базі 11-ти класів (повної загальної середньої освіти) з терміном навчання 10 місяців за професією:

електрогазозварник(20 чол.)

Ліцей здійснює індивідуальну (короткотермінову) підготовку слухачів за договорами з фізичними і юридичними особами за професією

тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії “А1”” з видачею свідоцтва кваліфікованого робітника.

НАВЧАННЯ В ЛІЦЕЇ ДЛЯ ОСІБ, ПРИЙНЯТИХ ЗА ДЕРЖАВНИМ І РЕГІОНАЛЬНИМ ЗАМОВЛЕННЯМ, БЕЗКОШТОВНЕ.

УЧНІ З ЗАДОВІЛЬНОЮ УСПІШНІСТЮ ОТРИМУЮТЬ СТИПЕНДІЮ.

БАЖАЮЧІ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬСЯ ГУРТОЖИТКОМ.

ЧАС НАВЧАННЯ ЗАРАХОВУЄТЬСЯ В ТРУДОВИЙ СТАЖ.

Запрошуємо на навчання

https://youtu.be/RePIgbj7hf0


Професія “ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК”

Міністерство освіти і науки України 5 серпняВони працюють над створенням каркасів для мостів, кузовів вантажівок, важких двигунів та пресів. А ще знають різницю між дуговим, плазмовим та газовим зварюванням, розуміються майже на всіх видах металів, знають, як їх різати під водою. Усе це – про електрогазозварників💪

Завдяки їхній роботі ми можемо безпечно доставляти газ, нафту, гарячу і холодну воду через трубопроводи у будь-яку точку країни.

Електрогазозварник може працювати на:
▪️ металургійних підприємствах
▪️ суднобудівних підприємствах
▪️ автозаводах
▪️ комунальних підприємствах
▪️ енергетичних компаніях.

Скільки вони отримують?

Середня зарплата за вакансіями – понад 8 тис гривень. Однак досвідчений електрогазозварник може заробляти до 20 тис гривень.

Як отримати професію електрогазозварника?

Вступити до профтеху! Зараз в Україні є 244 заклади профосвіти, які вчать на електрогазозварника.

Програма поділена на дві частини: практичну та теоретичну підготовку. Під час першої вивчають креслення, властивості металів та сплавів, алгоритм дій в аварійних ситуаціях тощо. Далі, на заняттях з майстром, учні закріплюють теорію на практиці. Наприклад, вчаться правильно працювати зі зварювальним апаратом, робити зварювальні з’єднання, обробляти та різати металеві деталі.

Вступити на електрогазозварника можна після 9 класу – навчання триватиме 3 роки, або після 11 класу – тоді навчання триватиме 1 рік.


Професія “СТОЛЯР”

Міністерство освіти і науки України 21 серпняОбожнюєш малювання та креслення? Любиш годинами майструвати та конструювати? Перетвори своє захоплення на професію, ставай столяром! 😉 Вони є незамінними на будь-якому будівництві, створюй меблі, двері, музичні інструменти, декорації для кіно та багатьох інших сфер.
Деревина – унікальний матеріал, без якого не обійдеться жодна оселя. Вправний майстер, який добре працює з деревом, завжди матиме попит серед роботодавців.

Столяр – це людина, яка:
▪️ володіє всіма видами обробки деревини: вміє пиляти, стругати, розкроювати пиломатеріали, ґрунтувати, шпаклювати, лакувати тощо;
▪️ працює як вручну, так і електроінструментом;
▪️ вміє працювати як самостійно, так і у бригаді.

Де і скільки вчитися?

Здобути освіту столяра можна у 164 профтехах, але багато з них навчають за інтегрованими професіями, наприклад, «Столяр будівельний-тесляр», «Столяр будівельний-монтажник систем утеплення будівель». Щоб обрати професію до душі, зайдіть за посиланням https://registry.edbo.gov.ua/search/

Після 9-го класу навчання триває три роки, після 11-го – один рік.

Де працювати?

На заводах, у приватних компаніях та творчих столярних майстернях.

 

Професія “ШТУКАТУР”

Міністерство освіти і науки України  4 грудняХороший ремонт – це не тільки якісні матеріали та сучасний дизайн, а ще й фахові люди, які знають, як зробити його правильно та гарно. Наприклад, у будівництві не обійтися без штукатура, про якого ми сьогодні й поговоримо. 🧱

Штукатур – це майстер, який вирівнює та декорує різні елементи будівлі: стіни, перегородки, колони тощо. Він робить помешкання привабливим, додає яскравих фарб та правильних форм. 👷‍♂

Такий фахівець займається обробленням верхнього шару поверхні, покращує її санітарні та теплотехнічні характеристики, надає форму та фактуру приміщенню.

Щоб стати кваліфікованим штукатуром, потрібно знати наступне:

👉 види основних матеріалів, що застосовуються для виконання штукатурних робіт;
👉 найменування та призначення ручних інструментів та пристроїв;
👉 способи приготування розчинів;
👉 методи підготовки поверхонь під штукатурку.

Штукатурні роботи – це фінальний етап будівництва. Саме якість цих робіт визначає привабливість будівлі. Тому така професія потребує не тільки перелічених вмінь, але й уважності та творчої уяви.

Цьогоріч 3611 вступників обрали професію штукатура. Вона входить до десятки найпопулярніших в Україні. Саме тому здобути її можна в 328 закладах професійно-технічної освіти. Навчання може тривати від 1 до 3 років.

Штукатур може працювати:

 в будівельних компаніях та бригадах;
 у ремонтних та житлобудівних управліннях;
 відкрити власну справу.

Перетворити мрію у професію легко – вступайте до профтеху!


Професія “ЛИЦЮВАЛЬНИК-ПЛИТОЧНИК”

Міністерство освіти і науки України 18 грудня📣 Лицювальник-плиточник є однією із найбільш прибуткових робітничих професій, а здобути її можна лише за рік у 225 закладах професійно-технічної освіти. Середня зарплата такого фахівця за вакансіями – 14 тис. гривень*. Тож якщо цікавитеся будівельною галуззю, маєте хист до такої роботи й хочете гарно заробляти – вступайте до профтеху!

У чому суть професії?

👷 Лицювальник-плиточник – це майстер, який оздоблює плиткою фасади будинків, а також внутрішні приміщення. Завдяки роботі такого фахівця архітектурні й інженерні споруди залишаються довговічними та мають естетичний вигляд.

Кваліфікований лицювальник-плиточник вміє:

📍 вести штукатурні роботи;
📍 підібрати керамічну плитку за розміром, кольором, сортом та укласти її;
📍 ремонтувати пошкоджені фасади;
📍 виконувати оздоблювальні, художні роботи.

Фахівці розуміються на різних видах та технічних характеристиках розчинів, які використовуються для облицювання поверхонь, складі та правилах приготування.

Лицювальник-плиточник може працювати:
👉 в будівельних організаціях;
👉 у ремонтних та житлобудівних управліннях;
👉 на власному підприємстві.

Цьогоріч 3 тис. 468 вступники обрали для навчання професію лицювальника-плиточника. Перевагами такої освіти є швидкість та доступність. Детальніше про всі заклади – bit.ly/3ajIgvg

*За даними Державного центру зайнятості за останній квартал 2020 року


Професія “ТРАКТОРИСТ-МАШИНІСТ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА”

Міністерство освіти і науки України 23 жовтняCеред працівників аграрного сектору найпопулярніша професія – тракторист. Це означає, що таких фахівців має бути вдосталь на ринку праці. 🚜

Тим не менш, представники агробізнесу жаліються на нестачу робочих рук. Чому?
Як і багато напрямів у сільському господарстві, професія тракториста часто є сезонною. Однак за цей період гарний фахівець може заробити на цілий рік.

👉Особливості професії тракториста.

Цей фахівець має розумітися в роботі такого транспортного засобу як трактор, а отже, знати основи механіки, електроніки і навіть теплотехніки та гідравліки. Маючи справу з живою природою, не обійтись також без знань про рослинництво та агротехніку. Тракторист може управляти гусеничними та колісними тракторами, зерновими і збиральними комбайнами.

Працювати трактористом-машиністом сільськогосподарського виробництва означає:
📍 розрізняти види поливу, обробки ґрунту, добрив та захисту рослин;
📍 розумітися на металах і сплавах, уміти працювати з ними;
📍 вміти читати технічні креслення та схеми;
📍 бути готовим працювати за екстремальних обставин (вести трактор на льодових пеpепpавах чи пiщаних баpханах, у нічний час або пiд час буксирування).

Скільки триває навчання?
Може здаватися, що для навчання на тракториста с/г виробництва потрібно багато часу, але це не так. Професію можна отримати за два роки і десять місяців на базі 9 класів і за один рік – при вступі після 11 класу.

В Україні таку професію можна отримати у 320 профтехах, і за цим посиланням bit.ly/3dNyjWO можна дізнатися, у яких саме. Код професії: 8331.

Крім того, останнім часом представники агробізнесу та агрохолдинги дуже зацікавлені у залученні професіоналів, а учні в захваті від нової техніки, на якій їм пропонують навчатися. Тож не зволікайте. Якщо у вас є хист до такої роботи, вступайте до профтеху!

#ПояснюємоПрофесії #Вступ2020Профосвіта #Профосвіта