Охорона праці


 Охорона праці займає одне із важливих і значимих питань в діяльності Баранівського професійного ліцею.

       Організація роботи з охорони праці  здійснюється відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про освіту» та «Положення про організацію роботи з охорони праці в ліцеї», розробленого  на підставі наказу  Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017р. №1669 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти». На підставі цих нормативних документів в ліцеї створено єдину систему організації роботи в закладі в цілому і в структурних підрозділах ліцею, яка дозволяє на кожному робочому місці створити безпечні та здорові умови праці, а також підвищити працездатність педагогічних і технічних працівників під час роботи, підняти їх активність із дотримання вимог охорони праці.

      З метою забезпечення злагодженого функціонування системи управління охороною праці   введена в дію «Система управління охороною праці в Баранівському професійному ліцеї, яка визначає основні завдання охорони праці у ліцеї та їх реалізацію; організацію роботи з охорони праці; планування робіт з охорони праці, навчання працівників питанням охорони праці, контроль за станом охорони праці, аналіз результативності охорони праці, стимулювання робіт з охорони праці та виховна робота з охорони праці.

     Щороку визначаються відповідальні за стан охорони праці в структурних підрозділах, на об’єктах підвищеної небезпек, а також відповідальні за пожежну безпеку, електрогосподарство, технічний стан адміністративної будівлі та господарчих будівель.


Правила безпеки життєдіяльності під час відзначення свята Водохреща

     Наближається одне з найбільших релігійних свят – Водохреща Господнє. За традицією 19 січня проходять урочисті релігійні заходи, в яких бере участь велика кількість людей.

     У день святкування, віруючі збираються в храмах, використовуючи у приміщеннях відкритий вогонь, цей факт робить свято потенційно небезпечним з точки зору пожежної безпеки. Також громадяни відвідують річки, озера та інші водоймища. Люди не лише набирають воду в ємності, але й купаються в ополонці. Головну загрозу під час Водохреща становить велика кількість людей яка збирається на святкування.

Рекомендуємо проводити ритуал Водохреща під пильним наглядом медичних працівників! Ні в якому разі не купайтеся в стані алкогольного сп’яніння! Намагайтесь уникнути переохолодження! Бережіть своє здоров’я та життя!

Проявляйте особливу пильність та обережність при використанні свічок – тримаючи свічку в руках, слідкуйте за тим, щоб вогонь не потрапив на власні або чужі речі, які можуть миттєво спалахнути. Не залишати без нагляду церковні атрибути (лампадки та запалені свічки) після служби, які забираються додому.

     Пам’ятайте, не припустимим є купання в необладнаних для цього місцях та з неперевіреним дном. Не можна розпочинати Хрещенські забави без представників служб порятунку і медичних працівників та купання дітей без нагляду батьків чи дорослих. Не можна пірнати у воду безпосередньо з льоду. При груповому купанні, кількість людей, що знаходиться у воді, не повинна перевищувати трьох осіб.

У жодному разі не пірнайте у воду – заходьте в ополонку повільно й обережно. Уникайте великого скупчення людей біля купелі. Пам’ятайте, що глядачі не повинні виходити на кригу, а бажаючим зануритися слід по черзі обережно підходити до ополонки.

У свята багато хто має звичку вживати алкогольні напої, тим більше, серед необізнаних громадян побутує думка, що алкоголь має властивість зігрівати не тільки душу, а й тіло. Та саме у стані алкогольного сп’яніння збільшується вірогідність стати жертвою власної необачності. А для того, щоб не спровокувати проломлення льоду, не можна під’їжджати до купелі на автотранспорті.

     Перед тим, як прийняти рішення зануритися в крижану воду, обов’язково треба проконсультуватися з лікарем щодо стану власного здоров’я. І якщо він виявить протипоказання, то краще утриматися від традиційних купань.

Також усім відвідувачам хрещенській купелі необхідно знати: в ополонці необхідно бути всього кілька секунд – зазвичай не більше трьох, – потім потрібно перевдягнутися у теплий одяг і піти в тепле приміщення або автомобіль, де відразу випити гарячого чаю з медом.

При легкому переохолодженні достатньо тепло вдягнутися, випити гарячий солодкий чай або каву, щоб зігрітися.

     Нехай зимові свята залишать по собі лише світлі та теплі спогади! Бажаємо веселої та безпечної зимової забави!

Викладач з охорони праці                       Людмила Кічкірук

Інженер з охорони праці                         Наталія Цимбалюк


ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ З ОХОРОНИ ПРАЦІ У ЛІЦЕЇ

1. Законодавчі та нормативні акти з охорони праці та безпеки життєдіяльності.
2. Облікова документація з охорони праці:
– журнал реєстрації вступного інструктажу з охорони праці з працівниками;
– журнал реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці з працівниками;
– журнал реєстрації первинного, позапланового, цільового інструктажів з безпеки життєдіяльності здобувачів освіти Баранівського професійного ліцею; 

– журнал реєстрації нещасних випадків на виробництві з працюючими;
– журнал реєстрації нещасних випадків під час освітнього процесу з здобувачами освіти;
– журнал обліку та видачі інструкцій з охорони праці;
– журнал адміністративно-громадського контролю за охороною праці;
– акти розслідування нещасних випадків на виробництві за формою Н-1, Н-5;
– акти розслідування нещасних випадків під час освітнього процесу з здобувачами освіти за формою Н-Н;
– матеріали проведення атестації посадових осіб з охорони праці, безпеки життєдіяльності;
3. Наказ про організацію охорони праці та безпеки життєдіяльності в Баранівському професійному ліцеї .
4. Наказ про підсумки роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в Баранівському професійному ліцеї за календарний рік.
5. Колективний договір з розділом «Охорона праці».
6. Акт готовності Баранівського професійного ліцею до нового навчального року.
7. Акт заміру опору ізоляції електромереж споживачів.
8. Посадові інструкції з охорони праці.
9. Інструкції з охорони праці на робочих місцях.
10. Санітарно-технічний паспорт Баранівського професійного ліцею.
11. Матеріали розслідування травматизму, нещасних випадків невиробничого характеру.

Проведення інструктажів та їх облік в документації:

       1. Інструктажі з безпеки життєдіяльності проводяться із здобувачами освіти. Інструктажі містять питання охорони здоров’я, пожежної, радіаційної безпеки, цивільного захисту, безпеки дорожнього руху, реагування на надзвичайні ситуації, безпеки побуту тощо.

       Здобувачі освіти, які інструктуються, розписуються в журналі, з моменту зарахування до ліцею.

       2. Перед початком навчальних занять один раз на рік, а також при зарахуванні або оформленні до ліцею здобувача освіти проводиться вступний інструктаж з безпеки життєдіяльності службою охорони праці, безпеки життєдіяльності (відповідальною особою з питань охорони праці). За умови чисельності учасників освітнього процесу в ліцеї понад 200 осіб вищезазначеною службою охорони праці, безпеки життєдіяльності (відповідальною особою з питань охорони праці) проводиться навчання з вихователями, класними керівниками, які в свою чергу інструктують здобувачів освіти перед початком навчального року. Програма вступного інструктажу розробляється в ліцеї на основі орієнтовного переліку питань вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності для здобувачів освіти. Програма та порядок проведення вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності затверджуються наказом директора ліцею.

       3. Запис про вступний інструктаж робиться на окремій сторінці журналу обліку навчальних занять.

       4. Первинний інструктаж з безпеки життєдіяльності проводиться на початку заняття у кожному кабінеті, комп’ютерному і навчальному класах, спортзалі тощо, перед початком канікул, а також за межами ліцею, де освітній процес пов’язаний з використанням небезпечних або шкідливих для здоров’я факторів. Первинний інструктаж з безпеки життєдіяльності проводять педагоги, вчителі,  класні керівники, тренери, керівники гуртків тощо. Цей інструктаж проводиться із здобувачами освіти, а також з батьками, які беруть участь у позанавчальних заходах.

       5. Первинний інструктаж з безпеки життєдіяльності, який проводиться перед початком кожного практичного заняття (практичної, лабораторної роботи тощо), реєструється в журналі обліку навчальних занять на сторінці предмета в розділі про запис змісту уроку, заняття.

       6. Позаплановий інструктаж з безпеки життєдіяльності із здобувачами освіти проводиться у разі порушення ними вимог нормативно-правових актів з охорони праці, безпеки життєдіяльності, що може призвести чи призвело до травм, аварій, пожеж тощо, зміни умов виконання навчальних завдань (лабораторних робіт, професійної підготовки тощо), нещасних випадків.

       7. Цільовий інструктаж з безпеки життєдіяльності проводиться із здобувачами освіти у разі організації позаурочних заходів (олімпіади, турніри з предметів, екскурсії, туристичні походи, спортивні змагання тощо), під час проведення громадських, позаурочних робіт (прибирання територій, приміщень тощо).

 8. Реєстрація первинного, позапланового, цільового інструктажів з безпеки життєдіяльності проводиться в журналі реєстрації первинного, позапланового, цільового інструктажів здобувачів освіти з безпеки життєдіяльності, що зберігається в кожному кабінеті, лабораторії, спортзалі, тощо.


Перевір свої знання!



Правила безпечної поведінки дітей на зимових канікулах

Безпека на дорозі

Правила поведінки під час пожежі

Рекомендації по COVID-19

План вікторини з охорони праці

Білети для перевірки знань з охорони праці працівників Баранівського професійного ліцею